Masaż klasyczny - jest to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp.
Masaż relaksacyjny - jest masażem wykonywanym u pacjentów, którzy życzą sobie zabieg odprężający, orzeźwiający i usprawniający po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym związanym ze stresem dnia codziennego.
Masaż aromaterapeutyczny - czasem nazywany masażem zapachowym, to masaż całego ciała lub tylko części w zależności od celu zabiegu. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszanki olejków aromatycznych rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych. W zależności od zastosowanej kompozycji, terapia może mieć działanie relaksacyjne, pobudzające, antystresowe, uspokajające.
Masaż rehabilitacyjny - jest formą masażu leczniczego połączonego z różnymi technikami rehabilitacyjnymi wykonywanymi w celu kompensacji pourazowej.
Masaże neuroodruchowe (segmentarny, łącznotkankowy, okostnowy) - są metodą terapii opartej na powiązaniach między pewnymi obszarami skóry, tkanki podskórnej, mięśniowej i okostnej, a także naczyniami i narządami wewnętrznymi unerwianymi przez ten sam segment rdzenia kręgowego. Poprzez działanie na powłoki ciała technikami ręcznymi możemy wpływać na regulację działania narządów, wpływać leczniczo.
Masaż centryfugalny, dostawowy – wykonywany jest na stawach oraz na tkankach z nimi sąsiadującymi, czyli torebkach stawowych, więzadełach, a pośrednio również samych powierzchniach stawowych.
Drenaż limfatyczny - jest zabiegiem mającym na celu przyspieszenie krążenia chłonki. Służy również zniesieniu obrzęków, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji wysięków, siniaków. Masaż ten połączony z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego działa wyszczuplająco i ujędrniająco.
Masaż chiński - to metoda masażu o charakterze orientalnym, gdzie technika wykonywanych chwytów skupia się głównie na przebiegu meridianów - tj. linii energetycznych cała. Chińczycy uważają, że zachowanie zdrowia uzależnione jest od swobodnego przepływu energii. Jeśli z jakiś powodów obieg ten jest zakłócony wtedy rozwija się choroba. Zatem głównym celem masażu jest usprawnienie obiegu energii.
Masaż Shantala - to masaż opracowany dla dzieci upośledzonych w rozwoju - przede wszystkim przeznaczony do masażu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym (dzieci te mają niedobór wrażeń czuciowych, które masaż kompensuje, jak również i przede wszystkim wpływa na rozwój fizyczny). Można go również stosować w celu stymulowania rozwoju fizycznego dzieci zdrowych.
Masaż izometryczny - jest to masaż składający się z trzech etapów. Etap główny tego zabiegu polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, co sprzyja rozwojowi masy i siły mięśniowej. Masaż ten może być stosowany także w rehabilitacji jako zabieg kompensujący niedobory masy mięśniowej.
Masaż wspomagający odchudzanie - to silny masaż, rozbijający i rozdrabniający podskórną tkankę tłuszczową. Usuwa toksyny z organizmu, polepsza ukrwienie skóry i mięśni, przez co przyspiesza przemianę materii. Często masaż ten wykonuje się na specjalnych kremach zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidując tkankę tłuszczową oraz ułatwiając usuwanie toksyn i nadmiar wody. Masaż ten aby wzmocnić jego oddziaływanie powinien być łączony z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi.
Masaż sportowy - przeznaczony dla sportowców, jest formą oddziaływania technikami ręcznymi za pomocą bodźców mechanicznych w celu uzyskania odczynów fizjologicznych w tkankach, narządach i układach.
Podczas masażu siłę poszczególnych technik dostosowuje się do indywidualnej reakcji sportowca oraz rodzaju dyscypliny sportowej jaką uprawia.
Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym.
Masaż bańkami - jest odmianą terapii podciśnieniowej i stanowi odwrotność terapii uciskowej. Podstawę jej stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu bańkami mamy do czynienia z dwojakiego rodzaju oddziaływaniem : mechanicznym i odruchowym.
Masaż gorącymi kamieniami - jest zabiegiem silnie relaksującym, pomaga osiągnąć uczucie spokoju i odprężenia, redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu.
Refleksoterapia stóp - to masaż stref odruchowych, czyli receptorów, znajdujących się na stopach. Różne obszary na stopach odpowiadają poszczególnym częścią ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd.
Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych częściach ciała czy narządach.
Grupa masaży orientalnych - możemy tu zaliczyć bardzo wiele masaży które wywodzą się z różnych rejonów świata. Są to m.in. masaż polinezyjski (Ma Uri), hawajski (Lomi Lomi), chiński (Tui Na), tybetański, tajski, japoński (Shiatsu) i inne.
Cechą wspólna wszystkich tych masaży jest holistyczne traktowanie organizmu człowieka, praca z 'całym ciałem'. Masaż poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną. Dla wielu z nich podstawą do działania jest swobodny przepływ energii w ciele, a masaż ma pomóc odblokować stłumione emocje, rozpuścić napięcia, a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić do stanu równowagi.